Rodinný dům, Praha

Návrh interiéru tří částí v rodinném domě. Pro kuchyň, jídelnu a obývací pokoj jsem připravila pět možných variant řešení. Podívejte se na tu vítěznou.

V rodinném domě, který obývá čtyřčlenná rodina, jsem navrhla interiér pro tři zóny o celkové velikosti plochy 46,2 m2. Konkrétně se jednalo o kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Přáním klienta bylo vytvořit prostor, kde bude dostatek místa pro celou rodinu. Do návrhu jsem se snažila zapracovat i další body zadání. Například nechat všechna francouzská okna, která vedou na zahradu, průchozí. Po dořešení zadání jsem vypracovala pět různých variant návrhu a ve všech jsem zohlednila snahu o propojení vnitřního prostoru s venkovním.

Jak vypadá ten vítězný?

Prohlédněte si fotografie, které jsem doplnila o krátké popisky. Klient si vybral variantu, ve které jsem navrhla zabudování jídelního stolu do kuchyňského ostrůvku. Prostor díky tomu není rozdělen a působí vzdušně. Jelikož se jednalo o netypické řešení, bylo nutné nechat tento kousek vyrobit na zakázku u truhláře. Po jeho instalaci byl stůl doplněn o designové židle od Arne Jacobsena.

Vzhledem k vybranému řešení je celý prostor tří zón propojen, aby byla komunikace možná ze všech jeho částí. Kuchyně se nachází v přední části prostoru a tvoří ji souvislá kuchyňská linka s vysokou skříní a zabudovanými spotřebiči. V relaxační zóně je umístěna sedací souprava, kusový koberec na zateplení a televizní stěna. Jako vhodný materiál na podlahu jsem doporučila laminát v dekoru dubového prkna.

V návrhu jsem samozřejmě zohlednila i celkové osvětlení prostoru. Zaměřila jsem se především na hlavní zóny, kde je důležité mít dostatek světla. V kuchyni byla umístěna stropní svítidla, která ozáří jak prostor kuchyně, tak i jídelny. Dále zde byla navržena tři zapuštěná světla nad pracovní plochu. V neposlední řadě jsem doporučila vhodné osvětlení nad jídelní stůl. Zde bylo nutné zvolit typ, který v prostoru nevytvoří „umělou překážku“. Z tohoto důvodu jsem vybrala tři stropní lustry Campana, které díky svému tvaru a vzhledu prostor oživí.

V části obývacího pokoje jsem nechala umístit stropní světlo a stojací lampu Twiggy, která nejen zajistí dostatek osvětlení, ale zároveň je i vhodným designovým doplňkem. Přejete si mít příjemné a moderní bydlení? Pokud vám chybí čas nebo nápad, jak si ho zařídit, obraťte se na mě. Ráda vám s návrhem interiéru pomohu.

Při navrhování kuchyňské linky jsem se snažila vytvořit jednolitý celek. Z toho důvodu jsem zvolila skřínky s výplní z mléčného skla a se zabudovanými spotřebiči.  Na kuchyňské lince byl umístěn dřez a zároveň také indukční deska.

Vzhledem k tomu, že většinu stěny zabírají francouzská okna, oživila jsem tuto část konzolovým stolkem, který je doplněn o obrázkové dekorace. Největší okno jsem ozdobila bílými záclonami, které působí jednoduše a vzdušně. Zbytek stěny byl vymalován zelenou barvou (NCS S 3060-G20Y).

Tato stěna patří k mým nejoblíbenějším v celém projektu, a to především díky zvolené tapetě. Na stěnu byla použita tapeta Varese od Sandersona, která pokoji dodává příjemnou atmosféru. Dále byl prostor vybaven bílou sedací soupravou a konferenčními stolky Bamboo round, které perfektně zapadají do celkového konceptu. Dalším výrazným prvkem je stojací lampa Twiggy.

Stěna P4 je bezkonkurenčně nejvíce rozčleněna. Televizní stěna má podobu knihovny, ve které jsou police a poličky navrženy tak, aby působily nahodile a zároveň uspořádaně. Do spodní části je umístěna televize. Jelikož se jedná o specifický prostor, byla knihovna vyrobena na míru. V tomto bodě televizní stěna končí a začíná prostor pod schody, který se dá velmi dobře využít. Jak? Z části je zde vytvořen úložný prostor. V druhé vysoké skříni je ukryta lednice a zbylé dvě části jsou pouze zastavěny dřevotřískou, která je sladěna s vysokými skříněmi. Současně na vysoké skříně navazují schody, které jsou ohraničeny skleněnou výplní. Celá stěna je vymalována šedou barvou (NCS 2500-N).


Typ realizace: Rodinný dům     Místo realizace: Praha     Rok realizace: 2015