Podkrovní byt, Praha

Další z mých projektů, kde se v jedné místnosti nachází více zón. Vždy kladu důraz na přirozenost a v tomto případě byl prostor, díky svému stylu, velmi nápomocný. Majitelka byla výsledkem opravdu nadšena.

Tento byt se nachází v posledním patře, tudíž touto polohou poskytuje velké výhody, které se dají vhodně využít.  Předností je hodně světla, které stačí pro osvětlení celé místnosti, takže nikde nepotřebujeme světlo uměle vytvářet.

Interiér, který byl potřeba vybavit, se skládá ze tří zón: kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kuchyně už byla zařízená dříve, proto jsme se mohli zaměřit na obývací pokoj a jídelnu.

Hlavní součástí obývacího pokoje je bílá kožená sedačka, která upoutá pozornost a na kterou se pohodlně posadí dvě osoby. Jako podklad jsem zvolila kusový koberec se zvířecím motivem.

Jako kontrast jsem navrhla k pohovce černé křeslo, a protože majitelka je milovnice designu, přidala jsem i moderní skleněný stolek od Eileen Gray.

Televizní stěna byla vyřešena jednoduše a vzhledem k otevřenému prostoru působí velmi přirozeně. Slouží také jako místo pro dekorativní předměty.

Zbývající část vybavení jsem ladila v bílé barvě: zvolila jsem bílý jídelní stůl a bílé židle, k tomu také bílý lustr, který dostatečně osvětlí jídelní stůl.

Hlavním cílem bylo vytvořit moderní, ale zároveň útulný interiér, zakomponovat kuchyni do prostoru a pracovat s tím, co byt nabízí: krásný výhled a dostatek světla!

                                      

                                                                            

                                      

                                                               P.S. všechny fotografie jsou amatérsky pořizovány paní klientkou.

 

 

 


Typ realizace: Podkrovní byt     Místo realizace: Praha     Rok realizace: 2016