Stop otravnému uklízení!

V ideálním světě by náš domov byl čistý bez toho, aniž bychom ho denně uklízeli. Ve skutečnosti to není svět, ve kterém žijeme a většina z nás se snaží vymezit čas na uklízení během volného víkendu místo toho, aby lenošila na pohovce.

Spíše než o změnu způsobu uklízení, jde o osvojení si pár tipů a triků, které jsou ve své podstatě velmi jednoduché a ušetříme si díky nim vyčerpávající víkendové uklízení. Určitě totiž není nic otravnějšího než místo sledování seriálů, drhnout podlahu.

 

1. Jednoduché řešení pro čistou toaletu

all you

Určitě si nikdo neužívá čištění toalety méně než já, ale je to věc, která bohužel jednou za čas nastane. Nicméně je tady možnost, jak si práci ulehčit. A to díky používání voňavých tablet, které se jednoduše hodí do toalety a pohltí veškerý pach a nečistoty.

 

2. Před vynesením odpadků zkontrolujte lednici

Pure wow

Někdy jsou ty nejlepší triky zároveň také ty nejjednodušší. Pokaždé před vynesením odpadků zkontrolujte lednici, mrazák a zbavte se všeho, co je po záruční době. Takto se vyhnete odstraňování něčeho, co dříve připomínalo jídlo.

 

3. Nehromaďte staré oblečení

Stává se to snad všem. Během života nashromáždíme tolik věcí, že ani nevíme, jak jsme k nim přišli. Proto je dobré, držet se jednoho jednoduchého pravidla. Vše, co nepoužijete více než jeden rok, nekompromisně vyhoďte. Tyhle věci zbytečně zabírají místo a není nikdy na škodu, udělat malý domácí průvan a udělat tak místo pro nové kousky do šatníku.

 

4. Namočte všechny hrnce a pánve před tím, než usednete k jídlu

Další zlepšovák? Ano, tento rituál vás zdrží jen pár sekund a výrazně vám ulehčí práci. Čas, který strávíte u jídla, by měl být dostatečný natolik, aby se všechny zbytky jídla odmočily. Při pozdějším mytí se tolik nenadřete. Nejenže mytí půjde snadněji, ale také budete mít menší pokušení nechat špinavé nádobí do druhého dne.

 

5. Menší skutky tvoří celek

Nikdo nemá čas na drhnutí koupelny nebo kuchyně každý den. Místo toho, abyste drhli celou koupelnu a kuchyni, tak můžete například při umývání rukou opláchnout umyvadlo.V kuchyni při spadnutí drobků na zem je můžete hned zamést. Takto si udržíte všeobecný pořádek a také se vyhnete nepříjemnému překvapení při nečekané návštěvě.

 

 


Vloženo Od